Senior Test Coördinator
Voel jij je aangesproken door het maatschappelijke component van Defensie, de complexiteit van het speelveld en de kans om samen met intrinsiek gemotiveerde collega's vernieuwing te realiseren en waarde te creëren? En krijg je daarnaast energie van het vertalen van ideeën naar werkbare IT-oplossingen die er écht toe doen? Lees dan snel verder!
- Plaats Utrecht
- Uren per week 36 uren per week
- Opleiding HBO
- Vakgebied IV/ICT
- Contracttype Interim / ZZP / Tijdelijke loondienst ICQ / Detachering
- Aanvraagnummer 6706-C
Over de functie
Voor het Ministerie van Defensie zijn wij op zoek naar een Senior Test Coördinator.
Opdracht:
Door de huidige geopolitieke ontwikkelingen, jaren van bezuinigingen en de snel toenemende digitalisering, staat Defensie voor grote uitdagingen. Om deze uitdagingen het hoofd te bieden, is het op het gebied van digitalisering essentieel om op korte termijn op te schalen en versneld waarde voor de eindgebruiker te creëren. Dit geldt ook voor de afdeling COC2 en I&V, waar innovatie noodzakelijk is om te voldoen aan de toenemende vormen van dreiging. Verouderde processen en manieren van werken dienen te worden herzien en maken plaats voor vernieuwde vormen van samenwerken en innovatieve oplossingen. Dit vraagt om pionierswerk: samen schakelen naar een hogere versnelling in een systeem dat lange tijd te weinig ruimte heeft gekregen om te innoveren.
Voel jij je aangesproken door het maatschappelijke component van Defensie, de complexiteit van het speelveld en de kans om samen met intrinsiek gemotiveerde collega's vernieuwing te realiseren en waarde te creëren? En krijg je daarnaast energie van het vertalen van ideeën naar werkbare IT-oplossingen die er écht toe doen? Lees dan snel verder!
Het JIVC zoekt een enthousiaste, resultaatgerichte en daadkrachtige Test Coördinator voor de coördinatie van diverse projecten binnen de het subdomein Grens & Migratie. Als Test Coördinator vorm je de spreekwoordelijke brug tussen interne ontwikkelteams als onderdeel van de ART en externe belanghebbenden. Je bent in staat om in afstemming met de product owners de testwerkzaamheden van de diverse Epics parallel te begeleiden en tevens de testers inhoudelijk te ondersteunen bij testwerkzaamheden en hierbij het intregrale overzicht te creëren en te bewaken.
Daarbij beschik je over sterke communicatieve vaardigheden en bent feilloos in staat om hoofd- van bijzaken te onderscheiden. Je voelt je thuis in een dynamische en snelveranderende omgeving en weet directe collega's te enthousiastmeren en motiveren om met elkaar het beoogde resultaat te bereiken.
Werkzaamheden:
- Je vertaalt de projectdoelstellingen en planning in een risicogestuurde teststrategie, testplannen, testscenario’s, testscripts en testdata die aansluiting hebben op de (niet)functionele eisen;
- Je organiseert, plant en coördineert de werkzaamheden rondom de (geautomatiseerde) testvoorbereiding en -uitvoering;
- Je stimuleert en stroomlijnt de groei in testvolwassenheid van de testers en teams en hoe ze samenwerken;
- Je signaleert knelpunten in het geautomatiseerde testproces, draagt oplossingen aan en zorgt dat deze worden uitgevoerd;
- Je rapporteert en adviseert aangaande testvoortgang en testbevindingen aan belanghebbenden;
- Je zorgt voor een goede documentatie van de uitgevoerde tests en de daaruit voortkomende bevindingen en de hieruit voortkomende acties;
- Je zorgt voor aansluiting op en levert een bijdrage aan het uitvoeren en verder vormgeven van testbeleid binnen de organisatie en afdeling voornamelijk op het gebied van testautomatisering.
Tot slot heb kwaliteitsborging op 1 staan en je gaat moeilijke discussies hierover niet uit de weg. Daarbij ben je in staat om pragmatisch mee te denken en draag je proactief oplossingen aan.
Overig:
Start is na goedkeuring screening (VGB Niveau A). Kandidaat is bij voorkeur over 8-12 weken beschikbaar of heeft een maand opzegtermijn.
NOTE: This position is open for Dutch passport holders. The main language is Dutch.
Thuiswerken: 50/50
Security clearance:
Voor deze opdracht is een security screening nodig
Algemene informatie m.b.t. de aanvraag:
Locatie: Utrecht, thuiswerken
Begindatum: Start is na goedkeuring screening
Duur: 12 maanden (1680 uur)
Optie op verlenging: ja
Inzet per week: 36 uur
Tarief: marktconform
Sluitingsdatum: 18-09-2025
Sluitingstijd: 09:00 uur
Intakegesprek: n.t.b.
Over de organisatie
Defensie beschermt wat ons dierbaar is. Militairen verdedigen Nederland, de (economische) belangen en bevriende landen. Ze komen op voor anderen en ondersteunen bij rampen. Zo draagt Defensie bij aan vrede, vrijheid en veiligheid in de wereld. We strijden voor een wereld waarin mensen in vrijheid en veiligheid kunnen leven. Omdat we ervan overtuigd zijn dat ieder mens dat verdient. Dat is onze missie en daarvoor gaan we op missie.
De krijgsmacht heeft 3 hoofdtaken. Dit zijn:
- beschermen van het eigen grondgebied en dat van bondgenoten;
- bevorderen van de (internationale) rechtsorde en stabiliteit;
- leveren van bijstand bij rampen en crises.
Missies in het buitenland
Nederland wil dat mensen in andere landen ook veilig kunnen leven. Nederland zet militairen daarom in voor verschillende missies in het buitenland. Ook voor een veilig Nederland is het belangrijk dat er op andere plekken in de wereld geen conflicten zijn.
Wat wij vragen
Eisen:
- Je bent communicatief sterk, kan goed afstemmen met Epic Owners, Architecten, Product Owners en Developers;
- Een goed ontwikkeld politiek gevoel en is in staat om effectief te schakelen en communiceren met stakeholders op alle niveaus binnen de organisatie;
- Minimaal 5 jaar ervaring in de rol van Test Coordinator;
- Minimaal 3 jaar ervaring met ondersteunende tooling zoals JIRA, Azure DevOps, SharePoint;
- 36 uur per week beschikbaar.
Wensen:
- Ervaring met het werken met nieuwe/onvolwassen multidisciplinaire teams;
- Ervaring met procesverbetering en verbeter- en veranderprocessen;
- Werkervaring opgedaan binnen grote complexe overheidsorganisaties;
- Ervaring met het begeleid laten opzetten van automatische testen in tools zoals Playwright of Cypress;
- Kennis van test driven development, risk based testing en shift-left.
Wat wij bieden
Ben jij als professional op zoek naar een interessante opdracht waarin jij het verschil kunt maken? Dan ben je bij ons aan het juiste adres. Bij ICQ Groep krijg je de kans om te werken aan uitdagende projecten bij verschillende opdrachtgevers. Je krijgt de mogelijkheid om jezelf voortdurend te ontwikkelen en nieuwe kennis op te doen. We zijn op zoek naar talent zoals jij, dus waar wacht je nog op? We seek you!
Meer informatie
Meer informatie:
Zo zorg je ervoor dat jouw aanbieding opvalt:
CV in topvorm: Lever je CV aan in Word-formaat, in de taal van de opdracht en in een professionele en prettige leesbare lay-out. Maak het CV niet langer dan 7 pagina’s. Laat zien dat je oog hebt voor detail.
Persoonlijke motivatie: Schrijf een overtuigende motivatie in de 'ik-vorm’, waarin je kort en bondig ingaat op de scope van de opdracht. Licht puntsgewijs toe hoe jij aansluit bij de gestelde eisen en wensen.
Beschikbaarheid: Vermeld per wanneer je beschikbaar bent, hoeveel uren per week je kunt werken en of je vakantieplannen hebt.
Tarief of maandsalaris: Vermeld je uurtarief (exclusief BTW) of maandsalaris, specifiek voor deze opdracht, inclusief reis- en eventuele verblijfskosten.
N.B.
Voor deze opdracht werk je uitsluitend met ons samen. Dit betekent dat je je niet via andere intermediairs voor dezelfde opdracht inschrijft. Zo voorkomen we verwarring in het selectieproces en maximaliseren we jouw kansen.
Onvolledige aanbiedingen kunnen we niet in behandeling nemen.
Wij houden je op de hoogte van elke stap in het selectieproces: Heb je vragen? Wij zijn er om ze te beantwoorden.