Senior data architect
Binnen de politie organisatie bevindt de sector Dienstverlening Partners (DP) zich op het snijvlak van de politieorganisatie en de ketenpartners. Hierbij vindt veel informatie-uitwisseling plaats. Om deze processen en afspraken te stroomlijnen wordt een nieuw team opgericht, het team aansluitdiensten (TAD). Dit team moet aansluit gegevens diensten (AGD’s) gaan leveren. Een AGD is een gegevensdienst die we specifiek inzetten voor onderlinge aansluitingen tussen IV’s.
- Plaats Rotterdam
- Uren per week 36 uren per week
- Opleiding HBO / WO
- Vakgebied IV/ICT
- Contracttype Interim / ZZP / Tijdelijke loondienst ICQ / Detachering
- Aanvraagnummer 6030-C
Over de functie
Voor de Nationale Politie zijn wij op zoek naar een Senior data architect.
Opdracht:
Vanwege de unieke informatiepositie, is het binnen de politie van cruciaal belang dat het beleid op het gebied van data uitwisseling goed wordt geïmplementeerd en nageleefd. De politie beschikt namelijk over gevoelige data waarvan het van groot maatschappelijk belang is dat deze enkel onder de juiste voorwaarden, met daartoe bevoegde partijen wordt gedeeld.
Binnen de politie organisatie bevindt de sector Dienstverlening Partners (DP) zich op het snijvlak van de politieorganisatie en de ketenpartners. Hierbij vindt veel informatie-uitwisseling plaats. Om deze processen en afspraken te stroomlijnen wordt een nieuw team opgericht, het team aansluitdiensten (TAD). Dit team moet aansluit gegevens diensten (AGD’s) gaan leveren. Een AGD is een gegevensdienst die we specifiek inzetten voor onderlinge aansluitingen tussen IV’s. Als gestandaardiseerde gegevensdienst is het volledig opgebouwd uit standaarden voor interface, service, berichtformaat en taalgebruik (semantiek) en bevat daarbij de ondersteuning voor security, logging, voorbrenging en meer. Alleen het functioneelinhoudelijke bericht (de reden waarom de aansluitgegevensdienst wordt gemaakt) blijft specifiek.
Jij houdt je bezig met het formuleren van functionele doorontwikkeling op basis van business behoefte.
Daarnaast ben je verantwoordelijk voor het opzetten van de omgeving, regievoering op vraagzijde en vraagarticulatiescherp krijgen voor doorontwikkeling (zowel functioneel als non functioneel) met als doel het volwassen worden van het API beleid binnen de organisatie.
Daarnaast houd je je onder andere bezig met:
- Specificaties van eisen voor bericht, service, interface en doorontwikkeling API platform (AGD’s, AV’s en AVP’s).
- Leveren van voldoende voorwerk t.b.v. een soepele refinement.
- Binnen de kaders en richtlijnen uitwerken en verduidelijken van stories a.d.v. designs.
- Creëert bewustwording van architectuur afhankelijkheden en obstakels binnen het team.
- Draagt inhoudelijke architectuur kennis uit binnen het team, vraagbaak.
- Verschillende stakeholders binnen en buiten de sector dienstverlening partners/
- Teamleden TAD/ Grens en Veiligheid
- Het team dat de infrastructurele voorzieningen beheert en ontwikkelt.
- Verschillende devops teams.
NB. In het kader van de wDBA kan deze opdracht alleen op basis van “detachering” worden uitgevoerd.
ICQ Groep biedt hiervoor diverse mogelijkheden. Hierbij kun je rekenen op een aantrekkelijk salaris en uitstekende arbeidsvoorwaarden.
Geïnteresseerd in de mogelijkheden die wij daarvoor bieden? Ga dan naar https://www.icq-groep.nl/over-icq/nieuws/actueel/update-wet-dba-wij-zijn-er-klaar-voor-jij-ook
Competenties:
- Coachen: Verkent de ontwikkelbehoeften van medewerkers en stimuleert, motiveert en coacht hen om hun vakbekwaamheid op een hoger niveau te brengen en de medewerkers zo verder te ontwikkelen
- Netwerkvaardigheid: Ontwikkelt en onderhoudt relaties, allianties en coalities buiten de eigen organisatie en benut deze voor het verkrijgen van informatie, steun en medewerking
- Overtuigingskracht: Toont gedrag dat er op is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en
- Instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën
- Organisatievermogen: Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij
- Resultaatgerichtheid: Maakt een vertaalslag van doelen naar beoogde resultaten en weet deze op een efficiante en
- Effectieve wijze te realiseren. Toont zich aanspreekbaar op resultaten
- Visie: Vormt zich een beeld van de toekomstige ontwikkelingen. Concentreert zich op de hoofdlijnen en formuleert de langere termijn doelstellingen en de strategische planning om in te spelen op de ontwikkelingen
Algemene informatie m.b.t. de aanvraag:
Locatie: Odijk
Startdatum: 1-7-2025
Duur: 23 maanden
Einddatum: 30-6-2027
Optie op verlenging: Niet van toepassing
Inzet per week: 36 uur
Tarief: marktconform
Sluitingsdatum: 4-6-2025 9:00
Over de organisatie
Politiemensen staan midden in de maatschappij, dicht op het nieuws. De politie is daar waar het gebeurt. Het optreden van agenten ligt altijd onder een vergrootglas.
Bij de politie ben je 24 uur per dag en voor iedereen in onze diverse samenleving. Integer, moedig, betrouwbaar en verbindend zijn daarom onze kernwaarden. Binnen de politieorganisatie kun je op verschillende manieren bijdragen aan een veilige samenleving. Op straat of achter de schermen; elke collega draagt bij aan het politiewerk. Agenten mogen ingrijpen en verdachten hun vrijheid ontnemen als dat nodig is. Je houdt toezicht op straat en bent daar waar jouw hulp nodig is.
Je kunt ook kiezen voor een functie in de bedrijfsvoering, bijvoorbeeld in de administratie, ICT of beleid. Of voor een functie bij de financiële of digitale recherche. Maar wat je ook doet, in uniform of juist niet: vakmanschap staat voorop.
Wat wij vragen
- Je hebt minimaal een erkend, volwaardig, en volledig afgerond diploma op HBO-niveau in de richting van Bedrijfskundige, informatica of een vergelijkbare studierichting
- Je bezit een certificering (bijvoorbeeld TOGAF, DMBOK, BABOK)
- Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in een senior rol
- Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met agile werken
- Je hebt minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring met SAFe
- Je hebt aantoonbare werkervaring met data architectuur
Wensen:
- Je hebt aantoonbare werkervaring met het uitdragen en concreet maken van visie op het gebied van AGD
- Je hebt minimaal 3 jaar aantoonbare werk ervaring binnen het domein van de opsporing
- Je hebt minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring met ketensamenwerking tussen verschillende (overheids) organisaties
- Je hebt minimaal 4 jaar aantoonbare werkervaring met actuele methoden en technieken zoals Service-Oriented Architecture, BPM, NORA, en BIZZ design Enterprise Studio
Wat wij bieden
Ben jij als professional op zoek naar een interessante opdracht waarin jij het verschil kunt maken? Dan ben je bij ons aan het juiste adres. Bij ICQ Groep krijg je de kans om te werken aan uitdagende projecten bij verschillende opdrachtgevers. Je krijgt de mogelijkheid om jezelf voortdurend te ontwikkelen en nieuwe kennis op te doen. We zijn op zoek naar talent zoals jij, dus waar wacht je nog op? We seek you!
Meer informatie
Zo zorg je ervoor dat jouw aanbieding opvalt:
- CV in topvorm: Lever je CV aan in Word-formaat, in de taal van de opdracht en in een professionele en prettige leesbare lay-out. Maak het CV niet langer dan 7 pagina’s. Laat zien dat je oog hebt voor detail.
- Persoonlijke motivatie: Schrijf een overtuigende motivatie in de 'ik-vorm’, waarin je kort en bondig ingaat op de scope van de opdracht. Licht puntsgewijs toe hoe jij aansluit bij de gestelde eisen en wensen.
- Beschikbaarheid: Vermeld per wanneer je beschikbaar bent, hoeveel uren per week je kunt werken en of je vakantieplannen hebt.
- Tarief of maandsalaris: Vermeld je uurtarief (exclusief BTW) of maandsalaris, specifiek voor deze opdracht, inclusief reis- en eventuele verblijfskosten.
N.B.
- Voor deze opdracht werk je uitsluitend met ons samen. Dit betekent dat je je niet via andere intermediairs voor dezelfde opdracht inschrijft. Zo voorkomen we verwarring in het selectieproces en maximaliseren we jouw kansen.
- Onvolledige aanbiedingen kunnen we niet in behandeling nemen.
- Wij houden je op de hoogte van elke stap in het selectieproces: Heb je vragen? Wij zijn er om ze te beantwoorden.