Coördinator Datakwaliteit
De opdracht is het opzetten van eenduidig, schaalbaar datakwaliteitsframework dat continu wordt gemonitord, bijgestuurd en afgestemd op operationele en juridische eisen, met volledige stakeholder betrokkenheid.
- Plaats Utrecht
- Uren per week 18 uren per week
- Opleiding HBO
- Vakgebied IV/ICT
- Contracttype Interim / ZZP / Tijdelijke loondienst ICQ / Detachering
- Aanvraagnummer 11906-C
Over de functie
Voor het Ministerie van Defensie zijn wij op zoek naar een Coördinator Datakwaliteit.
Opdracht:
De opdracht is het opzetten van eenduidig, schaalbaar datakwaliteitsframework dat continu wordt gemonitord, bijgestuurd en afgestemd op operationele en juridische eisen, met volledige stakeholder betrokkenheid.
De Koninklijke Marechaussee (KMar) zet in op “Informatie Gestuurd Optreden” (IGO). Een data gedreven werkwijze vraagt om betrouwbaar, bruikbaar en integer beheer van data. In lijn met de Defensie richtlijnen (BBD, ADG) en het internationale DAMA DMBOK model is het beleid Datakwaliteit uitgewerkt. De coördinator datakwaliteit krijgt de taak om deze visie praktisch te maken, de PDCA cyclus te bewaken en de gemeenschappelijke kwaliteitsnormen binnen het gehele data landschap van de KMar te waarborgen.
De coördinator is verantwoordelijk voor het opzetten, faciliteren en continu verbeteren van de datakwaliteit processen binnen alle procesdomeinen van de KMar.
Daarbij moet hij/zij:
- Een uniforme kwaliteitsnormering ontwikkelen en uitrollen volgens het ADG model (basis norm + sub normen);
- De PDCA cyclus (Plan Do Check Act) laten functioneren als permanente manier van datakwaliteitsbeheer;
- Stakeholders (data houders, data stewards, dataconsumenten, data leveranciers en procesbegeleiders) op één lijn brengen en een lerende organisatiecultuur stimuleren;
- Rapportage en monitoringmechanismen implementeren die de zeven kwaliteit dimensies (accuracy, completeness, consistency, uniqueness, timeliness, validity, granularity) meetbaar maken;
- Zorg dragen voor vastlegging en opvolging van afspraken met stakeholders.
In de Plan fase:
- Wordt een overzicht gemaakt van alle data objecten en -processen;
- Wordt een start workshop gehouden om kwaliteitsdoelen en -normen vast te leggen;
- Wordt een nulmeting uitgevoerd (profiling en root cause analyse);
- Wordt een datakwaliteit verbeterplan opgesteld met prioriteiten, scope, benodigde middelen en planning.
In de Do fase:
- Worden processen geoptimaliseerd;
- Wordt data gereinigd;
- Worden technische controles toegepast;
- Worden monitoring tools zoals een metadata catalogus, dashboards en automatische validatieregels geïmplementeerd;
- Worden data stewards en -houders ondersteund en getraind.
In de Check fase:
- Worden meet en rapportagecriteria per datadimensie gedefinieerd;
- Worden periodieke analyses (maandelijks/kwartaal) uitgevoerd om resultaten te vergelijken met de gestelde normen;
- Worden check meetings met alle stakeholders gehouden om evaluatie en bijsturing mogelijk te maken.
In de Act fase:
- Wordt governance aangepast, waaronder beleid, processen en systemen;
- Worden lessons learned gedocumenteerd;
- Worden kwaliteitsnormen bijgewerkt;
- Wordt bij gewijzigde context of nieuwe wet- en regelgeving een nieuwe PDCA cyclus gestart;
- Blijft een doorlopend aanspreekpunt bestaan voor datakwaliteit;
- Wordt de federatieve metadata catalogus onderhouden;
- Wordt het MT en de CISO geadviseerd over datakwaliteitsrisico’s.
De Koninklijke Marechaussee (KMar) moet, naast de eisen uit de Wpg en de AVG, een hoog niveau van datakwaliteit waarborgen om betrouwbare beleids en operationele beslissingen te kunnen nemen. Het Business Intelligence Competence Center (BICC) beheert de centrale data omgeving van de KMar en zorgt ervoor dat alle gestructureerde en ongestructureerde databronnen, van statistische datasets tot videobeelden en streamingdata, eenduidig, accuraat en tijdig beschikbaar zijn.
Door nauwe samenwerking met het MetaData Gegevens Management en de Data Governance teams wordt een consistente metadata definitie en kwaliteitsframework opgelegd, waardoor datavertrouwelijkheid, volledigheid en integriteit gewaarborgd blijven. Hierdoor kan de KMar haar grens en veiligheidstaken onderbouwen met data van bewezen kwaliteit.
Startdatum is onder voorbehoud van goedkeuring screening (VGB Niveau B).
NOTE:
This position is open for Dutch passport holders. The main language is Dutch.
Thuiswerken:
In overleg met leidinggevende maar wel 1 dag op locatie.
Algemene informatie m.b.t. de aanvraag:
Locatie: Huis ter Heide, thuiswerken
Begindatum: 01-07-2026
Duur: 12 maanden
Optie op verlenging: ja, 3 maal 12 maanden
Inzet per week: minimaal 18 uur
Tarief: marktconform
Sluitingsdatum: 18-05-2026
Sluitingstijd: 09:00 uur
Intakegesprek: n.t.b.
Over de organisatie
Defensie beschermt wat ons dierbaar is. Militairen verdedigen Nederland, de (economische) belangen en bevriende landen. Ze komen op voor anderen en ondersteunen bij rampen. Zo draagt Defensie bij aan vrede, vrijheid en veiligheid in de wereld. We strijden voor een wereld waarin mensen in vrijheid en veiligheid kunnen leven. Omdat we ervan overtuigd zijn dat ieder mens dat verdient. Dat is onze missie en daarvoor gaan we op missie.
De krijgsmacht heeft 3 hoofdtaken. Dit zijn:
- beschermen van het eigen grondgebied en dat van bondgenoten;
- bevorderen van de (internationale) rechtsorde en stabiliteit;
- leveren van bijstand bij rampen en crises.
Missies in het buitenland
Nederland wil dat mensen in andere landen ook veilig kunnen leven. Nederland zet militairen daarom in voor verschillende missies in het buitenland. Ook voor een veilig Nederland is het belangrijk dat er op andere plekken in de wereld geen conflicten zijn.
Wat wij vragen
Eisen:
- Je hebt minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het gekozen eCF profiel of soortgelijke functie;
- Je hebt minimaal 18 uur per week beschikbaarheid.
Wensen:
- Je hebt minimaal 5 jaar ervaring met data governance, datakwaliteit of data management in een complexe organisatie, bij voorkeur binnen een defensieorganisatie;
- Je hebt minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring binnen het ministerie van Defensie, met name KMar en JIVC;
- Je hebt kennis van en ervaring met het datamanagementwiel van DAMA;
- Je hebt kennis van de basisadministraties van de KMar;
- Je hebt kennis van datascience-, AI-, en Business Intelligence-principes en -toepassingen;
- Je hebt bij voorkeur aantoonbare werkervaring met DevSecOps (DevOps).
Wat wij bieden
Ben jij als professional op zoek naar een interessante opdracht waarin jij het verschil kunt maken? Dan ben je bij ons aan het juiste adres. Bij ICQ Groep krijg je de kans om te werken aan uitdagende projecten bij verschillende opdrachtgevers. Je krijgt de mogelijkheid om jezelf voortdurend te ontwikkelen en nieuwe kennis op te doen. We zijn op zoek naar talent zoals jij, dus waar wacht je nog op? We seek you!
Meer informatie
Meer informatie:
Zo zorg je ervoor dat jouw aanbieding opvalt:
CV in topvorm: Lever je CV aan in Word-formaat, in de taal van de opdracht en in een professionele en prettige leesbare lay-out. Maak het CV niet langer dan 7 pagina’s. Laat zien dat je oog hebt voor detail.
Persoonlijke motivatie: Schrijf een overtuigende motivatie in de 'ik-vorm’, waarin je kort en bondig ingaat op de scope van de opdracht. Licht puntsgewijs toe hoe jij aansluit bij de gestelde eisen en wensen.
Beschikbaarheid: Vermeld per wanneer je beschikbaar bent, hoeveel uren per week je kunt werken en of je vakantieplannen hebt.
Tarief of maandsalaris: Vermeld je uurtarief (exclusief BTW) of maandsalaris, specifiek voor deze opdracht, inclusief reis- en eventuele verblijfskosten.
N.B.
Voor deze opdracht werk je uitsluitend met ons samen. Dit betekent dat je je niet via andere intermediairs voor dezelfde opdracht inschrijft. Zo voorkomen we verwarring in het selectieproces en maximaliseren we jouw kansen.
Onvolledige aanbiedingen kunnen we niet in behandeling nemen.
Wij houden je op de hoogte van elke stap in het selectieproces: Heb je vragen? Wij zijn er om ze te beantwoorden.