Business Intelligence Competence Center Specialist

Voor het Ministerie van Defensie zijn wij op zoek naar een Business Intelligence Competence Center Specialist.

  • Plaats Utrecht
  • Uren per week 36 uren per week
  • Opleiding HBO
  • Vakgebied IV/ICT
  • Contracttype Interim / ZZP / Tijdelijke loondienst ICQ / Detachering
  • Aanvraagnummer 7436-B

Over de functie

Voor het Ministerie van Defensie zijn wij op zoek naar een Business Intelligence Competence Center Specialist.

Opdracht:
- Analyseren van bedrijfsprocessen en informatiebehoeften
- In gesprek gaan met stakeholders om de behoefte scherp te stellen
- Vertalen van business requirements naar technische oplossingen
- Het bouwen van dashboards en standaard rapportages met gebruikmaking van visualisatietechniek van QlikSense en Nprinting.
- Ontwikkelen en onderhouden van QlikSense laadscripts in SQL en de Qlik scripttaal.
- Het ontwikkelen van datamodellen en scripts in Qlik Sense
- Integreren van verschillende databronnen
- Test samen met de hoofdgebruiker de data en berekeningen en draagt zorg voor de verbeteringen op basis van de testresultaten.
- Stemt af met MetaDataGegevens Management over de juiste definities en terminologie, zodat in het gehele systeem de data eenduidig geïnterpreteerd kan worden en herleidbaar is naar de brondata.
- Draagt zorg voor de juiste en volledige oplevering van de documentatie en de overdracht naar de support medewerkers.
- Adviseren over de algehele Business Intelligence strategie
- Uitdragen van datagedreven werken in de organisatie
- Verzorgen van Qlik Sense trainingen
- Samenwerken met IT, data engineers, de business en het team.
- Adviseren over het betrekken van eindgebruikers bij het uitnutten van de mogelijkheden van de het gebruik van gegevens in het operationele proces. Onder andere door het gezamenlijk opzetten van use-cases;

Overig:
Start is na goedkeuring screening (VGB Niveau B). Kandidaat is bij voorkeur over 6-8 weken beschikbaar of heeft een maand opzegtermijn.
NOTE: This position is open for Dutch passport holders. The main language is Dutch.
Thuiswerken: Toelichting:
in overleg met leidinggevende maar wel 2 dagen (ma + 1) op locatie

Security clearance:
Voor deze opdracht is een security screening nodig

Algemene informatie m.b.t. de aanvraag:
Locatie: Huis ter Heide (offsite werken bespreekbaar)
Begindatum: 02-01-2026
Duur: 12 maanden (1728 uur) 
Optie op verlenging: ja
Inzet per week: 36 uur
Tarief: marktconform
Sluitingsdatum: 27-11-2025
Sluitingstijd: 09:00 uur
Intakegesprek: n.t.b.

Toon meerToon minder

Over de organisatie

Defensie beschermt wat ons dierbaar is. Militairen verdedigen Nederland, de (economische) belangen en bevriende landen. Ze komen op voor anderen en ondersteunen bij rampen. Zo draagt Defensie bij aan vrede, vrijheid en veiligheid in de wereld. We strijden voor een wereld waarin mensen in vrijheid en veiligheid kunnen leven. Omdat we ervan overtuigd zijn dat ieder mens dat verdient. Dat is onze missie en daarvoor gaan we op missie.

De krijgsmacht heeft 3 hoofdtaken. Dit zijn:

  • beschermen van het eigen grondgebied en dat van bondgenoten;
  • bevorderen van de (internationale) rechtsorde en stabiliteit;
  • leveren van bijstand bij rampen en crises.


Missies in het buitenland

Nederland wil dat mensen in andere landen ook veilig kunnen leven. Nederland zet militairen daarom in voor verschillende missies in het buitenland. Ook voor een veilig Nederland is het belangrijk dat er op andere plekken in de wereld geen conflicten zijn.

Toon meerToon minder

Wat wij vragen

Eisen:
- Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van business analyse in een business intelligence omgeving;
- Minimaal in bezit van een afgeronde HBO of universitaire -opleiding (diploma)op gebied van informatievoorziening en/of Data Science;
- Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met het formuleren van requirements en het beschrijven van user stories en use cases;
- Minimaal 5 jaar aantoonbare kennis en werkervaring met het analyseren van databases en datasets en het maken van de vertaling naar de gewenste informatieproducten;
- Minimaal 5 jaar ervaring met Qlik Sense;
- 36 uur per week beschikbaar.

Wensen:
- Bij voorkeur minimaal 4 jaar relevante ervaring met IT-projecten binnen de overheid;
- Bij voorkeur minimaal 2 jaar ervaring met AVG en WPG;
- Bij voorkeur ervaring met N-printing van Qlik, kandidaat heeft ervaring met Informatica suite waaronder Powercenter;
- Bij voorkeur minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met methodes en technologieën op het gebied van datawarehousing (zoals data modellering, database technologieën).

Toon meerToon minder

Wat wij bieden

Ben jij als professional op zoek naar een interessante opdracht waarin jij het verschil kunt maken? Dan ben je bij ons aan het juiste adres. Bij ICQ Groep krijg je de kans om te werken aan uitdagende projecten bij verschillende opdrachtgevers. Je krijgt de mogelijkheid om jezelf voortdurend te ontwikkelen en nieuwe kennis op te doen. We zijn op zoek naar talent zoals jij, dus waar wacht je nog op? We seek you!


Toon meerToon minder

Meer informatie

Meer informatie:
Zo zorg je ervoor dat jouw aanbieding opvalt:
CV in topvorm: Lever je CV aan in Word-formaat, in de taal van de opdracht en in een professionele en prettige leesbare lay-out. Maak het CV niet langer dan 7 pagina’s. Laat zien dat je oog hebt voor detail.
Persoonlijke motivatie: Schrijf een overtuigende motivatie in de 'ik-vorm’, waarin je kort en bondig ingaat op de scope van de opdracht. Licht puntsgewijs toe hoe jij aansluit bij de gestelde eisen en wensen.
Beschikbaarheid: Vermeld per wanneer je beschikbaar bent, hoeveel uren per week je kunt werken en of je vakantieplannen hebt.
Tarief of maandsalaris: Vermeld je uurtarief (exclusief BTW) of maandsalaris, specifiek voor deze opdracht, inclusief reis- en eventuele verblijfskosten.

N.B.
Voor deze opdracht werk je uitsluitend met ons samen. Dit betekent dat je je niet via andere intermediairs voor dezelfde opdracht inschrijft. Zo voorkomen we verwarring in het selectieproces en maximaliseren we jouw kansen.
Onvolledige aanbiedingen kunnen we niet in behandeling nemen.
Wij houden je op de hoogte van elke stap in het selectieproces: Heb je vragen? Wij zijn er om ze te beantwoorden.

Toon meerToon minder

Spreekt deze opdracht je aan?

Spreekt deze opdracht je aan? Solliciteer dan snel of deel deze met iemand die hier perfect bij past!

Onze recruiter

Richard Altena

Als jouw persoonlijke recruiter voor deze opdracht help ik je graag bij het vinden van een baan die bij je past en bied ik ondersteuning waar nodig!

Solliciteer